Do strony głównej IMiIO

BIOCYBERNETYKI
I INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ

dr inż. Kamil SYBILSKI

Informujemy, iż z dniem 25 stycznia 2021 roku zmianie uległ adres strony internetowej Kół Naukowych Studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

NOWY ADRES STRONY:
KNS.WIM.WAT.EDU.PL

Od ww. dnia wszelkie nowe informacje oraz aktualności będą zamieszczane wyłącznie na nowej stronie KNS.

Koło Naukowe Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej składa się z trzech sekcji:

• Sekcji „Biomechatronika i Sprzęt Rehabilitacyjny”
  • Sekcji „Biocybernetyka”
  • Sekcji „Optoelektronika w medycynie”

W ramach Koła studenci poszerzają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie badań biomechanicznych, biomechatroniki, inżynierskiego wspomagania treningu, metod optymalizacji w biomechanice, biomanipulatorów i bioprotez, robotów chirurgicznych i projektowania narzędzi laparaskopowych. Studenci realizują cele Koła poprzez prowadzenie badań i warsztatów wspólnie z kadrą naukową.

• Badanie siły mięśniowej
  • Badanie aktywności mięśni z wykorzystanie EMG