Instytut Budowy Maszyn

ZMĘCZENIA KONSTRUKCJI I KOMPUTEROWEGO WSPOMAGANIA PROJEKTOWANIA

dr inż. Krzysztof GRZELAK

Koło Naukowe Zmęczenia Konstrukcji i Komputerowego Wspomagania Projektowania prowadzi swoją działalność w Katedrze Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego i zajmuje się następującymi zagadnieniami:

• badania zmęczeniowego zachowania się materiałów lotniczych stosowanych w konstrukcjach lotniczych,
  • komputerowym wspomaganiem modelowania bryłowego i powierzchniowego elementów maszyn,
  • komputerowym wspomaganiem parametryzacji konstrukcji,
  • podstawowwymi analizami wytrzymałościowymi zamodelowanych obiektów z wykorzystaniem CAE,
  • modelowaniem narzędzi do wytwarzania stosowanych w różnych procesach technologicznych,
  • modelowaniem procesów technologicznych elementów maszyn CAM,
  • kształtowaniem właściwości elementów maszyn z zastosowaniem technik laserowych,
  • zastosowaniem lasera w technologii wytwarzania maszyn i urządzeń.

Studenci Wydziału Mechanicznego mogą realizować różne tematy z poszczególnymi pracownikami naukowo–dydaktycznymi:

dr hab. inż. Lucjan Śnieżek

Spawanie laserowe rurociągów polowych,

dr inż. Krzysztof Grzelak

Parametryzacja i modelowanie kół zębatych walcowych o zarysie ewolwentowym. Parametryzacja i modelowanie wałów maszynowych.

Opiekun Koła: ppłk dr inż. Krzysztof GRZELAK – pokój 27 budynek 62, tel. 0-22 22 683–76–85 e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodniczący Koła: Dominik Osiewicz